مرکز تحقیقات عوامل اجتماعی موثر بر سلامت
۱۴۰۰/۷/۲۸
معرفي مركز تحقيقات عوامل اجتماعي موثر بر سلامت

در تاریخ 20 شهریور 1390، پیشنهاد تاسیس " مرکز تحقیقات داده های اپیدمیولوژیک" توسط دکتر مسعود امیری به معاونت پژوهشی دانشگاه ارائه گردید. شامل: اعضای تمام وقت آقایان: دکتر مسعود امیری، دکترمحمود اخلاقی و دکتر محسن اربابی واعضای نیمه وقت آقایان: دکتر رضا ایمانی و دکتر سلیمان خیری.

در تاریخ 12 آذر 1390، موافقت اولیه وزارت بهداشت با تاسیس مرکز تحقیقات منوط به تغییر نام به" مرکز تحقیقات عوامل اجتماعی موثر برسلامت" صورت گرفت.

در تاریخ 25 اردیبهشت 1391، مرکز تحقیقات عوامل اجتماعی موثر بر سلامت در سامانه پژوهشیار معرفی گردیده و شروع به دریافت طرح های پژوهشی نمود.

در تاریخ 23 تیر 1391، به استناد رای صادره در دویست و شانزدهمین جلسه شورای گسترش دانشگاه های علوم پزشکی مورخ 23/3/1391، با تاسیس مرکز تحقیقات عوامل اجتماعی موثر بر سلامت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شهرکرد موافقت اصولی بعمل آمد.

در تاریخ 31 مرداد1391، طی حکمی از سوی ریاست محترم دانشگاه، دکتر مسعود امیری به عنوان رئیس مرکز تحقیقات عوامل اجتماعی موثر بر سلامت منصوب گردید.

در تاریخ 14 شهریور 1391، اولین جلسه شورای عالی مرکز در دفتر ریاست محترم دانشگاه تشکیل گردید و سیاست های کلی مرکز تبیین شده و اعضای شورای پژوهشی تعیین گردیدند.

در تاریخ 3 مهر 1391، دومین جلسه شورای عالی مرکز (همزمان با جلسه شورای عالی سایر مراکز تحقیقاتی دانشگاه) در دفتر ریاست محترم دانشگاه تشکیل گردیده و مقرر گردید در راستای کاهش هزینه ها و همکاری نزدیک تر مراکز تحقیقاتی دانشگاه، این مرکز نیز در کنار سایر مراکز تحقیقاتی در مجتمع رحمتیه قرار گیرد و مقدمات تاسیس یک پژوهشکده فراهم شود.

در بهمن ماه سال 1395، طی حکمی از سوی ریاست دانشگاه، دکتر مسعود لطفی زاده بعنوان رئیس مرکز تحقیقات عوامل اجتماعی موثر بر سلامت منصوب گردید.

در حال حاضر مرکز از فضای فیزیکی مناسبی بهره مند است و جلسات مرکز بر حسب ضرورت و به تناوب تشکیل میگردد. همچنین به منظور بررسی سریع طرح های ارائه شده به مرکز تیم داوری متشکل از متخصصین رشته های مختلف تشکیل و پس از بررسی طرح های (پروپوزال های) ارائه شده در جلسات مرکز بصورت کامل ارائه شده و مورد بحث و بررسی مجدد با نظرگیری نظرات داوران محترم قرار گرفته و درصورت تصویب کلیات هر طرح، مجری ویا ارائه دهنده طرح موظف به اعمال تغییرات مورد نظر شورای پژوهشی مرکز بوده , در فاصله ی زمانی تعیین شده باید ان را به مرکز (سیستم پژوهشیار) عودت دهد.

هم اینک تلاش مرکز بر آن است تا در سال 1398 امکانات و شرایط موردنظر وزارت متبوع را با مساعدت ریاست محترم دانشگاه و سایر مسئولین برای تغییر شرایط مرکز از موقت به قطعی فراهم نماید.

تاریخ به روز رسانی: 1400/01/30
تعداد بازدید: 1125
آدرس : شهركرد، رحمتيه، دانشگاه علوم پزشكي شهركرد، ساختمان معاونت فرهنگي دانشجويي، طبقه همكف، مركز تحقيقات عوامل اجتماعي موثر بر سلامت   
تلفن:33332381-038            6-33335254
تاریخ بروز رسانی 1400/07/28
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد میباشد.
Copyright © 2014 S.K.U.M.S - All rights reserved
A+ A-
Powered by DorsaPortal